Bajki dla dorosłych

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? stara się współtworzyć w Elblągu ciekawe i nieszablonowe akcje i wydarzenia.
Tym razem zapraszamy Was na niecodzienne spotkanie ze storytellerem / opowiadaczem bajek i opowieści Michałem Malinowskim, który potrafi sklejać słowa w sposób nie przychodzący do głowy często wielu ludziom, a który daje fantastyczne efekty.


Bajki dla dorosłych i krótkie warsztaty jak robić to samemu – jak opowiadać historie, zarówno te dla dzieci małych jak i mocno już wyrośniętych 🙂

Mjazzga, 28-02-2019 godz. 19:00
Wejściówki po 20 zł do nabycia w klubie

Michał Malinowski to kustosz, pomysłodawca i założyciel MuBaBaO, opowiadacz, pisarz, pedagog i podróżnik. Autor nowatorskich metod opowiadania i poszukiwacz inspiracji. Jako aktualny członek Rady d/s Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministrze Kultury próbuje ocalić słowa od zapomnienia.
W poszukiwaniu inspiracji i metod pracy ze słowem przemierza dosłownie cały świat. Koniec roku 2018 spędził na Festiwalu Sztuki Opowiadania w New Delhi w Indiach. Czerpie z kultur afrykańskiej, azjatyckiej, amerykańskiej… Pracuje zarówno z dziećmi, dla których stworzył wiele autorskich programów, jak i z dorosłymi, których w tym samym czasie bawi, zaciekawia i edukuje.
Spotkania z nim to niezwykle ciekawe doświadczenia – mamy nadzieję graniczącą z pewnością, że nie inne będzie podczas wizyty w elbląskiej Mjazzdze.
Duże dzieci, chodźcie na opowieści!

W kilku słowach o początkach:
W 1997 roku wiedziony impulsem wyrusza do Papui Nowej Gwinei, gdzie spotyka tradycyjnych opowiadaczy i postanawia zarzucić dotychczasową pracę na rzecz poszukiwań i rozwoju tradycji słowa mówionego. Poszukiwania rozpoczyna na Wydziale Folkloru i Mitologii na Harwardzie. Wiedzę o storytellingu pogłębia podczas konsultacji u międzynarodowych ekspertów, ale też u licznych opowiadaczy z Indii, USA, Kanady czy krajów afrykańskich.

W wyniku zaszczepionej przez podróże i studia w Polsce, Szwajcarii, Japonii i USA pasji opowiadania i kontynuowania tradycji ustnych, otwiera w 2002 roku Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, którego jest dyrektorem. W ramach tego przedsięwzięcia organizuje spotkania, warsztaty i festiwale, uwrażliwiając słuchaczy na potrzebę dbania o niematerialne dziedzictwo kulturowe. Swoje autorskie programy opowiadań prezentuje w szkołach, placówkach dla dzieci, bibliotekach, domach kultury, na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, jak również w Polskim Radio. Prowadzi szeroko zakrojone badania etnograficzne związane z tradycją ustną i niematerialnym dziedzictwem kulturowym.