Blauka / 16.01.20

Już 16 stycznia do Elbląga zawita zespół Blauka, który zagra materiał ze swojej debiutanckiej, zbierającej bardzo dobre recenzje słuchaczy i dziennikarzy płyty „Miniatura”! Start koncertu o 20:00

Zespół już od roku wzbudzał ciekawość i zainteresowanie słuchaczy, wydając trzy single z teledyskami docenianymi na wielu festiwalach filmowych w Polsce i na świecie m.in. USA, Niemcy, Włochy, Rumunia, Kolumbia. Na koncercie będzie można nabyć swój własny egzemplarz „Miniatury”, a również po – spotkać się z twórcami, szybko nie odjadą!

Blauka to polski zespół założony przez duet pisarsko-kompozytorski w osobie Georginy Tarasiuk- autorki tekstów i muzyki oraz Piotra Lewańczyka- basisty i producenta muzycznego. Ich muzyka to spostrzegawczy, często humorystyczny opis przemyśleń i obserwacji galimatiasów ludzkich relacji we współczesnym świecie. Nietuzinkowe podejście do kompozycji muzycznej, częste, niebezpośrednie nawiązania do polskiej kultury lat 70-tych oraz duża doza dystansu do samych siebie to zdecydowanie główne elementy opisujące debiutujący zespół, jakim jest Blauka.

Zawzięcie – https://youtu.be/-_LceOUA2Fk
Fantazmat – https://youtu.be/LaVBwl8i9Xc
Figle Zuchwałe – https://youtu.be/aeT1_bjtGuo

Posłuchaj na Spotify: https://open.spotify.com/artist/2ZgaoICJy1V38lHdzlVB8a?si=oaOnbcXjSvCVH5HXnWB0Hg

Bilety 30zł