CHANGO

Ta szczecińska formacja dała nam już raz dziką muzyczną rozkosz. Czas na repetę z funky, groove i jazzu!

BILETY 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu

CHANGO to czterech przystojniaków. Trochę nieogolonych, trochę przykurzonych, ale ambitnych. Grali w innych składach tak długo, aż w końcu nauczyli się o co tak naprawdę chodzi w muzyce. Szymon Drabkowski (Big Fat Mama), Maciek Kałka (Łona, Weber & The Pimps) Borys Sawaszkiewicz (Jan Gałach Band, K Bleax) i Kuba Fiszer (Free Blues Band, Big Fat Mama). Teraz już nie dbają o wyniki i to co ludzie powiedzą. Grają co chcą i jak chcą. Wychodzi im z tego często improwizowane, instrumentalne połączenie funku, bluesa, jazzu i rocka. Klimatem i stylistyką bliżej im do drugiej połowy ubiegłego wieku niż najnowszych trendów. Uparcie trzymają się analogowych brzmień i wszystko wskazuje na to, że już nigdy nie spoważnieją.

Grali w różnych składach na największych festiwalach w Polsce, Europie i USA. Zaliczyli m.in. Rawę Blues, Open’era, Woodstock, Montreux Jazz Festival, Memphis International Blues Festival i Hip – Hop Kemp. Zespół CHANGO znany jest również z muzycznych kolaboracji z Mikołajem Trzaską (Miłość, Łoskot, Shofar), Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem (Pogodno, Babu Król), Markiem Kazaną i DJ Falcon1.

Muzycy są również znani jako organizatorzy comiesięcznych „DŻEM Session” w Piwnicy Teatru Kana w Szczecinie. Impreza należy do najpopularniejszych wydarzeń w mieście, bywalcy spotkań posłuchać mogą wspólnie improwizujących muzyków należących do różnych światów stylistycznych. CHANGO zapraszają na scenę znanych artystów z całego kraju. Wśród stałych gości nie brakuje aktorów, muzyków, dziennikarzy – po prostu miłośników dobrej muzyki.

Na koncertach kwartetu nie brakuje improwizacji, analogowego brzmienia, a przede wszystkim dobrej muzyki.
Debiutancka płyta zespołu „Mono vs. Stereo”  ukazała się jesienią 2015 roku nakładem wydawnictwa Big Flow i trzeba przyznać, że jest to bardzo dobra płyta! A przed nami – nowy materiał.

Chango: 
Borys Sawaszkiewicz – instrumenty klawiszowe
Szymon Drabkowski – gitara elektryczna
Maciek Kałka – gitara basowa
Kuba Fiszer – perkusja