GRACJAN KALANDYK

Koncertowa odsłona najnowszego albumu Gracjana Kalandyka „Dwa Słowa”

BILETY w cenie 20 przed i 30 w dniu koncertu

„Jak nikt” nie musi grać, wkładać masek, udawać czegoś, czego nie czuje bo wychodził swoją własną ścieżkę – zajęło mu to 2 lata. Tyle czasu, drogą pod prąd, pod opieką równie niebanalnie myślącego o muzyce producenta – Roberta Amiriana (Next Pop) tworzył ten nieoczywisty stylistycznie album – ale jak śpiewa w „Angels”, jedynej anglojęzycznej piosence: dlaczego by nie spróbować? A że dla chcącego nic trudnego, ten mariaż popu z alternatywąbrzmi naprawdę udanie! Gracjan, niewątpliwie utalentowany muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów filozofuje, że to my kreujemy swój los bo: „szczęście to TO, co wiruje, kręci się wkoło, jest gdzieś blisko, Ciebie, dotyka wciąż innych o Tobie nic nie wie … Szczęściem swym bądź” – w warstwie literackiej, w której wspierają Gracjana m.in. LESKI i Dominika Barabas, jest egzystencjalnie, filozoficznie, afirmacyjnie ale też głęboko, życiowo i pięknie jak w liryku pt.: „Skrawki”: „Nim znienacka runie dach, pochowamy głowy w piach… nim wystrzelą kule zdań, zdmuchną grawitację ciał… nim zostanie po nas strzęp – bądź schronieniem na zły czas, lasem kiedy cienia brak, lądem gdy nadchodzi sztorm, obok bądź…”.

Muzycznie, to propozycja i dla słowików, które słuchają muzyki świtem i sów, które słuchają albumów po zmierzchu. Warto dla tej płyty zatrzymać czas, skraść kilka chwil dla siebie, zatrzymać świat i pójść własną drogą, jak samotny wilk atawistycznie podążający za instynktem, z przeszłością w plecaku i z ufnością w przyszłość. Ten artysta bez wątpienia może pewnie stąpać przed siebie, gdziekolwiek Go intuicja poprowadzi, warto iść Jego tropem. Jeszcze nie raz zabierzecie Jego album na rozdroże życia, z drogowskazem, na którym widnieć będą tylko albo aż „Dwa słowa” – jakie? Ustalimy to na koncercie!

Koncerty które zaplanował Gracjan pozwolą na żywo doświadczyć słuchaczowi wszelkich muzycznych smaczków oraz barw albumu. To starannie przygotowane przedstawienie które doceni najwybredniejszy słuchacz.