hai / 08.03.20

Witamy na jednym z przystanków ogólnopolskiej trasy promującej debiutancki album lubelskiej grupy hai.

A co to, to hai?
Otóż hai to nowe, zdolne dziecko na rodzimej scenie alternatywnej. Łączący różne wpływy muzyczne, eklektyzm i spójność, psychodeliczne wycieczki i ładne melodie, niekonwencjonalny tekstowo, pełen oryginalnej energii scenicznej.
Projekt pierwotnie był solowym przedsięwzięciem, w obecnym składzie działa od wiosny 2018. Jego muzyka oscyluje wokół alternatywy z domieszkami rocka, jazzu, psychodelii i hiphopu. Zdobywcy Grand Prix na 8. Festiwalu Wschody 2019 (wyróżnienia w ’17 i ’18). W 2019 znaleźli się również m.in w line up’ie Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Stypendyści Urzędu Miasta w Lublinie 2019. Nominacja do Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych Żurawie 2018. Uczestnicy ogólnopolskiego Inkubatora dla branży muzycznej Tak Brzmi Miasto
Mają na koncie koncertową EP zarejestrowaną w sierpniu ’18 na Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie oraz video live w ramach sesji Fake Garden Session.
Na początku 2020 ukazuje się ich debiutancki album Dzwoń Po Nadzór

hai o sobie:
” Czteroosobowa działalność niegospodarna na własnych piosenkach. Lubelski kosmolot. Grają cyrk i konfetti deszcz, dzieje im się w głowach, mają mało czasu i duże pokoje. Nie rozumiesz tekstów? Nie szkodzi, to zmyślone piosenki. Otwórz drzwi, bo przeciągasz właśnie linę, nie patrz na ręce, niech się okaże.”

Co, gdzie, kiedy?
8.03.20 | 20:00
Mjazzga
ul. Kowalska 1-2C
Elbląg
bilety – 15/25 zł

fb.com/haimuzyki
instagram.com/haimuzyki
https://www.youtube.com/c/haimuzyki
haimuzyki.bandcamp.com