LEIF DE LEEUW BAND (HOLANDIA)

Mieliśmy już bluesmanów z różnych stron świata, ale nigdy z Holandii. Tym koncertem zmienimy to, by przekonać się ile bluesowego ognia płonie w holenderskich żyłach!

Leif de Leeuw to młody utalentowany gitarzysta oraz dwukrotny zwycięzca the Sena Young Talent Guitar Award (2009, 2013) . Wraz z zespołem tworzą charakterystyczną muzyke trudną do opisania jednoznaczną klasyfikacją. W ich graniu można usłyszeć wpływy bluesa, rocka, funku i soulu. W roku 2014 grupa została zwycięzcą prestiżowego konkursu Dutch Blues Challenge, a w 2015 zostali nagrodzeni European Blues Award jako najlepszy zepół roku. Leif został indywidualnie doceniony w kategorii „najlepszy gitarzysta bluesowy” z Benelux w roku 2016. Był również dwukrotnie nominowany w tej kategorii w 2013 i 2017 roku.
Tego lata zespół koncertuje na wielu festiwalach takich jak : Sziget Węgry, Rockwell Open Air Niemcy, Ribs & Blues and Haarlem Jazz Holandia i wiele innych. W trakcie polskiej klubowej trasy koncertowej odwiedzą jedynie kilka miejsc, które znane są ze świetnego przyjęcia muzyki bluesowej pod swoim dachem.

www.leifdeleeuw.com

BILETY: 30 zł przed i 35 zł w dniu