LESKI

Nowa płyta i nowe piękne piosenki. Poprzednie spotkanie w Mjazzdze zostawiło niedosyt – z taką muzyką chętnie spędziłoby się znacznie więcej czasu. Jest okazja – Leski przyjeżdża z nowym materiałem w ramach TRASA. STRONA A!

BILETY w cenie 30 przed i 35 w dniu koncertu

Leski zapowiada drugi album i intryguje tytułem. „MIŁOŚĆ. STRONA B”

W sieci ukazał się właśnie teaser zwiastujący nowy album Leskiego. Niespełna 3 lata od debiutu muzyk powraca z nowymi piosenkami, które zapowiada tajemniczym video. Artysta nie odkrywa jeszcze szczegółów ale odsłania wyrazisty tytuł. MIŁOŚĆ. STRONA B ujrzy światło dzienne 1 czerwca ale już w marcu w sieci ukaże się pierwszy singiel, który otworzy kolaż opowieści o miłości po stronie B.

Leski wyrusza w przedpremierową trasę składającą się z 8 koncertów podczas których po raz pierwszy zaprezentuje nowy materiał. Wszystko pod szyldem „TRASA. STRONA A”.

Leski czyli Paweł Leszoski, zadebiutował albumem SPLOT w czerwcu 2015 roku. Napisał wszystkie teksty i skomponował do nich muzykę. Jest również współproducentem krążka. W swoich piosenkach miesza różnorodne style i intryguje słowem. Twórczość Leskiego, upraszczając można określić mianem ambitnego alternatywnego popu.
Leski muzyką zajmuje się od lat, ale dopiero w czerwcu 2015 r. wydał w pełni autorską płytę. Szerszej publiczności dał się poznać w kwietniu 2014 r. samodzielnie wydaną epką ZACZYN, bardzo dobrze przyjętą przez dziennikarzy muzycznych oraz słuchaczy. W tym samym roku podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland i ruszył w trasę „Love & More” z Edytą Bartosiewicz, gdzie występował w charakterze suportu. Na swoim koncie ma również wspólne występy z amerykańską artystką sceny niezależnej Lemolo stanowiące część jej europejskiej trasy. 17 stycznia Leski zagrał koncert promujący album SPLOT w studio im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na antenie Radiowej Trójki. Jego piosenki znalazły się na wielu listach przebojów, w tym również na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.
22 października 2015 r. Leski odebrał nagrodę MATEUSZ TRÓJKI w kategorii muzyka rozrywkowa – Debiut roku, a w marcu 2016 r. otrzymał nominację do F R Y D E R Y K Ó W w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W czerwcu tego samego roku wystąpił również w koncercie Debiutów na OPOLSKIM FESTIWALU.
Leski mam na swoim koncie także kompozycje do filmu dokumentalnego o Marku Kamińskim „Pielgrzym”, instalacji artystycznej LAS GŁOSÓW w ramach Festiwalu Skrzyżowanie Kultur oraz spektaklu „Miłość” w reżyserii Anny Król.
W sierpniu 2017 roku Leski został Opiekunem Artystycznym Projektu LAS GŁOSÓW 2.
W marcu 2018 roku ukaże się pierwszy singiel zapowiadający płytę „Miłość. Strona B”, której premiera 1 czerwca 2018 roku.

***

Piotr Stelmach o nowej płycie:
„Emocjonalny coaching, który nie musi zakończyć się rączym wyjściem z gabinetu terapeutycznego lub pustym chichotem. Światła nie tyle gasną, co przygasają. Bo to opowieść o… „uczuciu, które jest najlepsze bez wątpienia”, choć bywa trudne. Kilka naprawdę ZNAKOMITYCH piosenek. Kilkanaście nieoczywistych zagrywek instrumentalnych. Mądre teksty”