ŁOSKOT

To jest jedno z najważniejszych spotkań w naszej historii. Współtwórcy sukcesu sceny jassowej, wspaniali artyści. Reaktywowany niedawno Łoskot w Mjazzdze!

Łoskot to zespół z długą historią. Powstał w 1993 roku w Gdańsku. Czterech facetów po przejściach – właśnie do siebie wrócili. Grają nie to co zwykle i co należy, ale to czego nie należy, a ich zdaniem trzeba. Za starzy na konwenanse i zbyt dorośli na bunt. Grają jak potrafią i jak im wychodzi. Grają dla Państwa, ale też dla siebie, żeby im się nie nudziło. Starają się i to bardzo – perkusista najbardziej, bo jest nowy i z Warszawy.
Nazwa „Łoskot” fanom muzyki kojarzy się przede wszystkim z jednym z
najważniejszych zespołów trójmiejskiej sceny yassowej. Jego działalność to przełom wieków, a dokładnie lata 1993 – 2005: czasy rewolucji, która niczym słona fala znad morza wdzierała się w głąb krajowej sceny muzycznej, zmieniając oblicze jazzu i rocka. Grupa nagrała cztery albumy i zagrała masę szałowych koncertów. Łoskot zawiesił swoją działalność, kiedy powoli zaczęła wyczerpywać się formuła sceny yassowej. Od wydania ostatniej płyty „Sun” minęło już ponad 12 lat. W tym czasie członkowie zespołu prowadzili aktywne życie muzyczne, ale też poszli na terapię, zbudowali domy i urodzili dzieci. Powoli zbliżał się czas ponownego spotkania. I stało się.

www.loskot.org

^^^^^^^^^^^^^
ŁOSKOT
Mikołaj Trzaska – saxophones, bass clarinet
Piotr Pawlak – guitar
Olo Walicki – double bass
Macio Moretti – drums11

BILETY w cenie 35 zł przed i 40 zł w dniu koncertu