Mjut / 20.03.20

Trójmiejski MJUT pochodzi z Działdowa, z którego wyruszył nad morze w poszukiwaniu wyzwań i inspiracji. Grupa zadebiutowała w 2007 r. piosenką „Do końca wszystkiego”, którą Piotr Kaczkowski umieścił na swojej składance „minimax pl 4”. Pierwsza płyta zespołu – „Akcja ratowania ślimaków” (2011) przyniosła duszne i mroczne dźwięki, trochę melodii i kilka opowieści o zmaganiach młodości ze światem. Krążek spotkał się z życzliwym przyjęciem publiczności i krytyków, którzy podkreślali dojrzałe łączenie różnych muzycznych światów i urzekający klimat całości.


Na drugim albumie zatytułowanym „9” (2015) młodzi eksperymentatorzy dojrzeli i przeobrazili się w świadomych artystów, potrafiących nadać swoim pomysłom i emocjom bardzo konkretną formę. Wsparli ich w tym producenci – Krystian Wołowski i Adam Hryniewicki znani z trójmiejskiej grupy Dick4Dick. Zmianę w komponowaniu i podejściu do piosenek przyniosły już dwa pierwsze single: „Tyle, ile chcę” i „Wszyscy ludzie i ja”, które pokazały, że MJUT świetnie odnajduje się w klasycznej formule piosenkowej. Pierwiastek przebojowości pojawia się zarówno w dynamicznych utworach, które dominują na płycie, jak i w jedynej typowej balladzie („17 GB”). MJUT-owi udało się jednak zachować swoją tożsamość, co słychać choćby w otwierającej album piosence „Nietoperz mówi nie”, w której sample sąsiadują z niemal bigbitowym refrenem. Najwytrwalsi znajdą też na „9” odrobinę postrockowych fuzzów.
W styczniu 2018 r. do rozgłośni radiowych trafił singiel „Nie chcę prawdy”, a 30 listopada będzie miał swoją premierę utwór „Nie zapomnij”.

MJUT zaprezentuje utwory wybrane ze swoich trzech płyt, w tym z najnowszej zatytułowanej:

” Kurz i krew”.

Single z płyty „Kurz i krew”:
https://www.youtube.com/watch?v=r3oh7RckZ-U
https://www.youtube.com/watch?v=Q1VN2eJijdk
https://www.youtube.com/watch?v=RKhb_Phzw0g

MJUT w sieci:
https://www.facebook.com/mjuty/

Bilety w cenie: 20zł – przedsprze