ORATNITZA (Bułgaria)

Ich pierwszy koncert w Mjazzdze był rewelacyjny. Folkowe klimaty w nietypowym instrumentarium i gorąca sceniczna krew. Czas na dogrywkę!

Oratnitza to transowa mieszanka zapomnianego bułgarskiego folkloru, nieregularnych bałkańskich rytmów, motywów muzyki Aborygenów wykonywanej na didgeridoo, hip-hopu, dubstepu, drum ‚n’ bassu i prawosławnych, cerkiewnych zaśpiewów. Trans, rytm i emocje wywoływane tą muzyką zapraszają w muzyczną podróż, która sprawia, że serce bije szybciej, dusza śpiewa, a duch unosi się w górę.
Misją zespołu zespołu Oratnitza jest interpretacja tradycyjnej muzyki Bułgarii w taki sposób, aby młode pokolenia mogły ją lepiej zrozumieć. Jego celem jest ponowne zainteresowanie bułgarską tradycją muzyczną młodych i starych, nie tylko w Bułgarii, ale w całej Europie. Dzięki mistrzowskiemu połączeniu lokalnych elementów ludowych z globalnymi stylami muzycznymi oraz wykorzystaniu nietypowych instrumentów, muzyka dociera do każdego ze słuchaczy. Oratnitza przedstawia nową jakość w interpretacji bałkańskiej muzyki tradycyjnej. To nowoczesny ethnobass wykonywany na żywych instrumentach!
Nazwa zespołu Oratnitza nawiązuje do rytualnego obrzędu oczyszczenia przez ogień. Oratnitza jest niezwykle popularna nie tylko w rodzimej Bułgarii. Ich żywiołowe występy ściągają do sal koncertowych wiele osób, które lubią zarówno posłuchać dobrej muzyki jak i wytańczyć się koncertowo. Okazją do podróży przez europejskie kluby muzyczne jest wydana niedawno płyta Oratnitzy zatytułowana Folktron.
Po koncercie planowana jest zabawa w takt bałkańskich rytmów tak długo, jak długo będą siły by tańczyć.
Muzycy:
Buny – cajón, tapan (bęben)
Horhe – didgeridoo, gajde (dudy)
Popa – wokal
Hristiyan – kawal, podwójny flet

BILETY 30 przed i 35 w dniu koncertu