Bartas Szymoniak

Prawdziwa gratka w Mjazzdze!
08.03 w Dzień Kobiet na scenie – Bartas Szymoniak //
Wstęp wolny 📣


Bartas Szymoniak – to Artysta kreujący nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. BEATROCK – to gatunek łączący elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów. Absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach, laureat „IDOLA”, były frontman grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015). Marek Sierocki powiedziął o nim, że tworzy nowy gatunek muzyki, tak samo napisał Onet.pl

Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam (bas, perkusja, trabki, śpiew itd.) a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje Artysty – człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista – Michał Parzymięso. Duet zagrał już ponad 200 koncertów, a każdy z nich to prawdziwe wydarzenie!

Płyta „Alarm”, nagrana w taki właśnie sposób – jest pierwszą tego typu w Polsce, będącą jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów (wiersze A.Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T.Gajcego). Płyta obok „Powstania” Lao Che i „Jestem przestrzeń ” Moniki Borzym, zaliczana jest obecnie do najważniejszych w tej tematyce. Krążek nominowany został również do nagrody specjalnej „Strażnika Historii”

Podczas koncertu – usłyszymy zapewne legendarny utwór „Kocham Wolność” Chłopców z Placu Broni we własnej aranżacji Artysty, którego premiera miała miejsce w 18. rocznicę śmierci Bogdana Łyszkiewicza – 23.06.2018 r. Utwór przez 13 tygodni znajdował się w czołówce listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jest pierwszym polskim utworem nagranym jedynie za pomocą beatboxu i gitary, który znalazł się na tej liście i dotarł tak wysoko!

Współpracował min. z Vieniem, Marcinem Wyrostkiem, Skubasem, Robertem Leszczyńskim, Skubasem, zespołem Big Cyc czy Sławkiem Uniatowskim

Obecnie Artysta przygotowuje materiał na nowy album którego premiera jesienią 2019 r. //

ZAPRASZAMY!