FOLK METAL NIGHT – MORHANA/NORTHERN/THE WINDMILL

 

Pierwsza edycja Folk Metal Night w Elblągu!

Bilety w cenie 25 zł

Morhana
Jednen z pierwszych polskich zespołów folk metalowych, którego początki sięgają 2006 roku. Łączy zarówno ciężkie, jak i melodyjne brzmienia, osiągając równowagę między muzyką folkową, a ostrym, ale nie pozbawionym charakteru metalem. Inspiracje folkowe muzycy Morhany czerpią z różnych części świata – odważnie sięgają zarówno po szybkie, skoczne motywy bretońskie, jak i po melodyjne, smutne pieśni osadzone w klimatach stricte słowiańskich. Większość tekstów natomiast odnosi się do mitologii nordyckiej.
Obecność instrumentów klasycznych nadaje utworom lekkość, co w połączeniu z ciężkim zapleczem gitarowym tworzy niespotykaną, wybuchową mieszankę. Wokale – z jednej strony męski – mocny, gardłowy, z drugiej kobiecy – wysoki i czysty dopełniają całości i tworzą unikalny charakter zespołu.
Zespół ma na koncie dwie płyty demo, EP-kę, oraz płytę długogrającą zatytułowaną „When The Earth Was Forged”, wydaną w grudniu 2015 r.
Facebook:
https://www.facebook.com/morhanaofficial/
Spotify:
https://open.spotify.com/artist/3z0wthG9hSFKD6zwnHWA70?si=ynyHDPn2QNmouYetsYdlqQ
YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UC06M3JvMZsghVPbE5eZ9oUQ

Northern
Pagan/Death Metal,Gdańsk.
Trójmiejski zespół łączący death metalowy łomot z melodyjnymi partiami gitarowymi i śpiewem. Muzyka inspirowana nordyckimi i słowiańskimi wierzeniami, historią oraz obowiązkowym dla gatunku plugastwem wszelkiej maści. Zespół ma na koncie debiutanckie EP „Prophecy of War”.
Facebook:
https://www.facebook.com/NorthernBandPL/
Spotify:
https://open.spotify.com/artist/1YNv76NelOxJGVQ2trVMsf
YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCmR7dBpB5gTruNk__UnXHVA

The Windmill
Zespół z Gdańska. Mówią o sobie: „Jesteśmy Windmill i robimy młyn”. Młoda folk metalowa krew.
Facebook:
https://www.facebook.com/FolkMetalWindmill/