MATEUSZ POSPIESZALSKI QUINTET

Takiej końcówki września się nie spodziewaliśmy. Rzutem na taśmę dochodzi rewelacyjne granie!

Album „Tralala” to pierwsza od 2013 roku solowa płyta Mateusza Pospieszalskiego, saksofonisty i wokalisty Voo Voo. On sam określa płytę jako najbardziej osobistą, oraz jako kwintesencję swoich pragnień estetycznych.
Chociaż prawie wszystkie składające się na niego utwory mają konstrukcję piosenki, melodię i tekst, nowy album charakteryzuje swoboda w traktowaniu tematu utworu oraz w jego folkowo-jazzowej interpretacji.
Teksty utworów poruszają tematy dotyczące każdego z nas. Do dwóch kompozycji słowa napisał Wojciech Waglewski z Voo Voo, do kolejnych dwóch Bartek Kudasik z zespołu Zakopower, a po jednej Adam Nowak z Raz Dwa Trzy i Jacek Bieleński, „swobodny człowiek z Łodzi”. Dwa teksty są autorstwa Mateusza. Na płycie znalazły się też trzy utwory instrumentalne.

Kwintet, który usłyszymy na koncertach tworzą ojciec i syn, czyli Mateusz i Marek Popieszalscy a także Barbara Pospieszalska, na kontrabasie gra pochodzący z Częstochowy, a robiący już międzynarodową karierę Max Mucha, na perkusji słyszymy świetnego młodego Dawida Fortunę.