SHANNA WATERSTOWN (USA)

Nazywana jest „Blues Woman”. Na początku roku podczas koncertów w ramach gdyńskiego Blues Festiwalu zrobiła prawdziwą furorę.
Teraz mamy okazję posłuchać jej w Elblągu!

BILETY w cenie 50 zł

Shanna Waterstown to prawdziwa „Blues Woman” o sensualnym głosie. Prezentuje muzykę blues, jazz i soul na najwyższym poziomie!
Shanna  urodziła się w małym miasteczku w centralnej Florydzie. Już jako dziecko śpiewała w chórze muzykę gospel. Były to czasy, kiedy w radiu można było usłyszeć takie gatunki jak motown soul, country czy funk. To właśnie tymi gatunkami muzycznymi inspirowała się 12-letnia Shanna, tworząc w tak młodym wieku swoje pierwsze kompozycje. Jako nastolatka przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie pobierała nauki tańca, sztuki aktorskiej oraz śpiewała w chórze. Miała zaszczyt wystąpić w słynnym teatrze Apollo jako finalistka konkursu muzycznych talentów.
Kolejnym etapem kariery Shanny była przeprowadzka do Paryża, gdzie przez wiele lat występowała w kabarecie oraz grywała we wszystkich znanych klubach jazzowych. W 1994 roku talent Shanny został odkryty przez francuskiego producenta, a jej pierwszy singiel rozszedł się w liczbie 75 tysięcy egzemplarzy. Koncertowała w całej Francji oraz w wielu krajach Europy. Miała zaszczyt otwierać koncerty takich mistrzów, jak James Brown, Buddy Guy czy Louisiana Red – wymieniając tylko kilku. Po latach koncertowania i zbierania doświadczenia jako profesjonalny muzyk, Shanna Waterstown nagrała w 2008 r. w pełni bluesowy album „Inside my Blues”, na którym zaśpiewała własne kompozycje. Nagrała go z pomocą młodszej siostry i wielu znakomitych muzyków. Po sukcesie pierwszego albumu nadszedł czas na drugi krążek, także z w pełni autorskim repertuarem w stylistyce bluesowej i soulowej. Shanna w świadomości fanów z Europy i USA jest obecnie jedną z najciekawszych spośród najmłodszych artystek bluesowych sceny.

Skład zespołu:
Shanna Waterstown – wokal
Jay Gogan – gitara, bas
Jean Alain Hohy (Jal) – gitara
Christphe Gaillot – perkusja