STANISŁAW SŁOWIŃSKI QUINTET

Genialny i jeden z ulubionych skrzypków ponownie odwiedzi Mjazzgę przywożąc nowy materiał, płytę i kapitalne doznania koncertowe.

Premiera najnowszego albumu SS Quintet „VISIONS – between love and death”

Stanisław Słowiński
Skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Związany z muzyką od ponad 18 lat; od piątego roku życia gra na skrzypcach, w późniejszych latach również na perkusji, instrumentach klawiszowych, dętych. W latach 2010-2012 student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec dr hab. Roberta Kabary. Jest współtwórcą nowego gatunku muzycznego: akustroniki.
Współtworzy autorskie projekty; m.in. AKT, DUCH, J.A.S.S Trio, Vetur Blóm, Orkiestra Rzeczypospolitej Krakowskiej. Uczestnik FMF Master Classes for Young Composers w Alvernia Studio, w ramach których swoje wykłady prezentowali m.in. Trevor Morris, Diego Navarro, Robert Elhai, Michael Todd, Robert Messinger. Ma w swoim dorobku dziesiątki utworów, które aranżował i komponował na składy wszelkiego rodzaju; od utworów elektronicznych, na skrzypce solo, przez kwartety smyczkowe, zespoły rozrywkowe aż po utwory orkiestrowe.
Od kilku lat współpracuje z kilkunastoma orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi (m.in. Sinfonietta Cracovia, Krakowska Orkiestra Kameralna) koncertując regularnie w całej Polsce oraz za granicą: m.in. Włochy, Francja, Norwegia, Islandia, Ukraina, Czechy.
Uczestniczył w realizacji projektów z udziałem artystów o międzynarodowej renomie; m.in. Brian Eno, Ben Frost, Daniel Bjarnason, Elliot Goldenthal, Diego Navarro, Ludwig Wicki, Joe Hisaishi, Robert Kabara, Peter Buck, Łukasz Syrnicki, Joanna Słowińska.

BILETY 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu