Stary Olsa – Folkowy Wieczór w Mjazdze!

Folkowy wieczór w Mjazzga! Stary Olsa (Białoruś) w Elblągu

Zapraszamy miłośników dobrej muzyki na koncert legendarnej białoruskiej grupy STARY OLSA. Koncert odbędzie się 13 czerwca w klubie Mjazzga przy ul. Kowalska 1-2 C.

Zachęcamy brać rekonstruktorską do przybycia w strojach historycznych. Dzięki temu średniowieczny klimat będzie bardziej wyrazisty!

Start imprezy: 20:00
Muzyka: 20:30

Koszt biletu: 20 zł, na bramce
! Bilet za pół ceny dla słuchaczy w strojach historycznych!

STARY OLSA to grupa z Białorusi, odważnie sięgająca do średniowiecznej tradycji. Formacja powstała w 1999 roku. Repertuar grupy jest mocno związany z tradycją, kulturą oraz historią Wielkiego Księstwa Litewskiego. Obejmuje białoruską balladę ludową i pieśni wojenne, tańce narodowe oraz dzieła kompozytorów Renesansu. Na koncertach można usłyszeć nie tylko tradycyjne utwory, ale także piosenki dobrze znane w popkulturze m.in. „Child In Time” Deep Purple czy „Californication” Red Hot Chili Peppers.
Muzyka zespołu przywraca do życia brzmienie wielu zapomnianych instrumentów muzycznych tj.gęśle, lira korbowa, żalejki, dudy, lutnia i td.
Grupa ma na swoim koncie 14 wydanych albumów. Zespół można usłyszeć na festiwalach kultury średniowiecznej, festiwalach folklorystycznych i muzycznych wydarzeniach wschodniej i zachodniej Europy, a także USA.
Stary Olsa – żywa historia na scenie!
www.staryolsa.com
https://www.facebook.com/stary.olsa
https://www.youtube.com/c/StaryOlsa