TRAUMA + GRIN i ROPIEŃ

Jak każdej wiosny, tak i w tym roku, anonsujemy koncert w naszym rodzinnym mieście Elblągu. Tradycją jest, że zapraszamy na wspólne granie zespoły, naszym zdaniem ciekawe i godne uwagi, tak będzie i teraz.

3 marca  u naszego boku, zagrają dwa zespoły. Pierwsi z nich to starzy wyjadacze z sopockiego komando GRIN, których gościliśmy już w Elblągu przed kilku laty. Wyśmienity koncertowo zespół, który bardzo wam się spodobał ostatnim razem. Dużo grają w ostatnim czasie i są w tak zwanym koncertowym cugu, co na pewno pokażą na deskach „Mjazzgi”. Drugi zespół to gdyński ROPIEŃ, grający muzykę z pogranicza cold wave, post punk, sowicie okraszoną metalowym sznytem. Każdy z nich prezentuje zgoła odmienny styl, co powinno urozmaicić doznania słuchowe zgromadzonej gawiedzi. Serdecznie zapraszamy na Traumatyczną potupaję 😉

*****************************************

TRAUMA
Żywa legenda Polskiej sceny Death Metalowej. Zespół, który swoją machinę oblężniczą uruchomił już w 1988 roku i od tamtej pory nieprzerwanie brnie do przodu, wydając regularnie płyty, które dowodzą siły ekipy z Elbląga.
Biografia
TRAUMA to jedna z najbardziej doświadczonych polskich formacji Death Metalowych. Zaczęła funkcjonować pod koniec lat 80-tych jako THANATOS. Z tego okresu pochodzą dwie taśmy demo, dzięki którym ten elbląski zespół zaczął być coraz częściej wymieniany w gronie liderów rodzimej sceny podziemnej. Wiosną 1992 roku zapadła decyzja o zmianie nazwy na TRAUMA i pod tym szyldem zespół nieprzerwanie funkcjonuje aż po dziś dzień. Na przestrzeni ponad dwóch dekad działalności Trauma wydała siedem studyjnych, pełnoczasowych płyt, jeden album koncertowy oraz album o charakterze retrospektywnym, na który znalazły się dwa wydawnictwa zespołu pochodzące z różnych okresów działalności. Na przestrzeni prawie 30 lat istnienia zespołu, Trauma zagrała mnóstwo koncertów u boku gwiazd Metalu z całego świata. Koncertowała z powodzeniem na prestiżowych trasach koncertowych jak i festiwalach zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Grała w wielkich halach koncertowych, jak i w małych klubach zbierając całymi latami doświadczenie i obycie scenicznie. Płyty zespołu recenzowane były przez najbardziej prestiżowe i uznane periodyki na świecie poświęcone muzyce metalowej. Videoklip Traumy „The Elegy For Doom” emitowany był wielokrotnie przez najbardziej prestiżową stację muzyczną na świecie MTV 2 w Stanach Zjednoczonych. Zespół Trauma to grupa pasjonatów oddanych bez reszty muzyce i scenie ekstremalnej, którzy mimo tak wielu lat grania wciąż bawią się tym co robią i widać to bezapelacyjnie na ich koncertach. W czerwcu 2013 roku nakładem firmy Witching Hour prod. ukazał się ostatni (do tej pory) studyjny album zespołu „Karma Obscura”. Od początku grudnia 2013 roku, zespół rozpoczyna serie koncertów kontynuując w ten sposób promocje najnowszej płyty. W ramach „KARMA OBSCURA TOUR” Trauma odwiedziła wiele miast Polskich i zagranicznych,                                 w międzyczasie grając m.in. na pierwszej edycji Szczecińskiego Festiwalu muzyki ekstremalnej „Aaaarrrggghhh” u boku amerykańskiej legendy Obituary. Na początku kwietnia 2015 roku Trauma zagrała 2 koncerty w Norwegii a 26 kwietnia 2015 Trauma wystąpiła w Szczecinie na Festiwalu 5-lecie Stowarzyszenia Muzyki Extremalnej „Aaaaaaarrghh” w towarzystwie zespołów Behemoth, Masachist, Deivos etc.. W tym też roku światło dzienne ujrzał nowy materiał zespołu, jakim jest split vinylowy „Craving For…”, na którym znalazła się nowa wersja Traumowego klasyka pod tym samym tytułem. 2016 rok przynosi wznowienie jakże ważnego debiutu Traumy z taśmy „Invisible Reality”, podobnie jak „Craving For…” wydanego przed Deformeathing Production.  Zespół promuje to wydawnictwo  serją koncertów, które trwały do wiosny 2017 roku. Cały rok Trauma intensywnie koncertowała w ramach ” Invisible Reality Tour” aż do czerwca kolejnego roku.

W sierpniu 2017 Trauma wystąpiła na prestiżowym festiwalu Summer Dying Loud w Aleksandrowie Łódzkim pokazując znakomitą formę koncertową licznie zgromadzonej publiczności.

W październiku 2017 dzięki Deformeathing prod. ukazała sie na rynku kolejna reedycja, tym razem legendarnego, debiutanckiego albumu Traumy ” Comedy Is Over”. Jesienią 2017 roku zespół zagrał pierwszą część trasy promującej tą płytę i po nowym roku również pojawi si w kilku miejscach ze swoimi koncertami.

Każdego wolnego dnia Trauma przygotowuje utwory na kolejny studyjny album, który zamierzamy zarejestrować w 2018 roku i również być może wydać.
Dyskografia:
“ Invisible Reality” MC oficjalna taśma 1993
“ Comedy Is Over” CD/ MC 1996
“ Daimonion” Split CD/ MC 1998
“ Suffocated In Slumber” CD/ MC 2000
“ Crash Test: Live” CD/ MC – album koncertowy 2001
“ Imperfect Like A God” CD 2003
“ DetermiNation” CD 2005
“ Hamartia” MCD 2006
“ Neurotic Mass” CD 2007
“ Archetype Of Chaos” CD/ LP 2010
“ Karma Obscura” CD/ 2013
“Craving For…” split 7” EP/ CD 2015
“ Invisible Reality + Promo 1991” – CD/ MC / reedycja 2016

” Comedy Is Over” reedycja CD / 2017
http://www.trauma.art.pl/
http://web.facebook.com/traumaofficialpage

https://web.facebook.com/mister.trauma?_rdr
http://www.youtube.com/user/traumadeath

Trauma Merch:

http://traumadeath.bandcamp.com

GRIN – BIOGRAFIA
Zespół GRIN powstał w 1996 roku w Sopocie i działał prężnie aż do roku 2001, kiedy to mając na koncie cztery taśmy demo, ponad 150 zagranych koncertów oraz nigdy nie wydany materiał na płytę „Universal antidote” zawiesza niespodziewanie działalność.

Po dwunastu latach przerwy, bogatsi o nowe doświadczenia (Blindead, Trauma, Ghost, Hellborn…) muzycy postanowili reaktywować GRIN. W niemalże idealnym składzie jak przed laty zespół rozpoczął intensywne próby, koncerty (m.in. Drrrama 2015) oraz szlifowanie nowego materiału. „A scanner darkly” powstał na przełomie 2015/16 roku, a niecały rok później  zostaje wydany oficjalnie dzięki Deformeathing Production. Pierwsza połowa roku 2017 minęła na intensywnej promocji „A Scanner Darkly”, która objęła nie tylko liczne koncerty w całym kraju, ale także wizyty w największych magazynach muzycznych oraz stacjach radiowych. W chwili obecnej zespół jest w trakcie rejestracji nowego albumu  o roboczym tytule „Building better worlds”. Muzyka wykonywana przez zespół to wciąż bardzo techniczne granie , w którym to inspiracje wychodzą daleko poza death metalową stylistykę.

Kontakt:

Krzysztof Dobrowolski – tel. 604332446

mail – dziadeknoizzer@op.pl

https://www.facebook.com/GRIN666

 

 ROPIEŃ

Zespół powstał w 2013 roku z zamiarem grania muzyki z pogranicza punka i wczesnego death metalu. Pierwsze nagrania demo („Skamieniałe zło”, 2014) prezentują twórczość mocno zainspirowaną CELTIC FROST, SLAUGHTER (CAN), RAMONES i MISFITS, z tekstami obracającymi się w tematyce groteski i horroru.

Z czasem w twórczości ROPNIA do głosu dochodzą wpływy post punka, nowej fali i muzyki pop-rockowej z lat 80, co można usłyszeć na kolejnym studyjnym demo („Kły”, 2016). Po jego nagraniu dochodzi do sporych zmian w składzie, po których zespół decyduje się nagrać swoją debiutancką płytę, „Początek końca świata” (2017).

Wydany przez ZIMA Records album zawiera 15 krótkich utworów, łączących punkową prostotę z ciężarem metalu i ponurym klimatem nowej fali. Pełne czarnego humoru teksty niejednokrotnie odwołują się do klasyki horroru, nie uciekając jednak całkowicie od poważniejszych wątków. To niespełna pół godziny muzyki, która łączy pozornie nie pasujące do siebie światy, w połowie drogi pomiędzy złym snem a szarą rzeczywistością.

„Ropień gra proste piosenki, ale nigdy nie jest przy tym oczywisty.”

PROGREFONIK

„Przebojowa mieszanka hałasu, zimna, depresji przyprawionej o dziwo szczyptą (czasami całkiem konkretną) czarnego, wisielczego humoru.”

VIOLENCE ONLINE
„Jak dla mnie to płyta wyśmienita.”

LIMITER

DYSKOGRAFIA:
„Skamieniałe zło” – demo, 2014
„5 piosenek o tym jak niszczyliśmy wszechświat” – reh, 2015
„Kły” – demo, 2016
„Początek końca świata” – album, 2017

Kontakt:
mspr@op.pl
https://ropien.bandcamp.com