VARIETE

29 września ukazuje się nowa płyta grupy VARIETE, wkrótce potem – już dzień po premierowym koncercie w Spatifie – usłyszymy ten materiał w Mjazzdze. Jest na co czekać!

Właśnie ukazał się nowy album zespołu Variete, pt. „Nie wiem”. Polityka, Newsweek, Teraz Rock, Interia to tylko część mediów, w których płyta została przyjęta entuzjastycznie. Najbardziej cieszą jednak niezwykłe recenzje fanów zespołu, publikowane spontanicznie w sieciach społecznościowych i blogach.

Nowa płyta zespołu będzie promowana na koncertach. Variete zagra zarówno utwory z płyty „Nie wiem”, jak i bogaty repertuar z wcześniejszej dyskografii.

Prapremiera koncertowa płyty „Nie wiem” odbyła się na festiwalu w Jarocinie w lipcu tego roku i zelektryzowała fanów grupy Variete do tego stopnia, że tylko część z nich zdołała zmieścić się w ruinach kościoła św. Ducha.

Zespół dowiódł, że jest jedynym w swoim rodzaju. Dzięki znakomitym muzykom swobodnie żongluje konwencjami łącząc w oryginalny sposób wiele stylów: dark-funk, trip-hop, cold wave ale też dub i elektronikę.

Niezmiennie, osią twórczości Variete są teksty wokalisty grupy i poety – Grzegorza Kaźmierczaka, które tym razem kierują się w stronę ruchu, afirmacji życia, ze szczególnym uwzględnieniem momentów prawdziwej wolności, przekazując również szereg narzędzi i zaklęć dzięki, którym taki stan można osiągnąć.

BILETY 30 przed i 40 w dniu koncertu